E-Shop | Zvířata | Burza | Fórum | Aukce

Setkání chovatelů krátkozobých holubů

Fotky ze setkání.
Malebné městečko Rožnov pod Radhoštěm, letos opět hostilo chovatele a příznivce holubů. Ve dnech 14. až 16. února 2020 se konalo Setkání chovatelů krátkozobých holubů. Kde? Již tradičně příjemné a přátelské prostředí hotelu Bečva se stálo na víkend zázemím chovatelů a jejich holoubků. Klece byly naplněny, duše příznivců pohlazeny krasou zvířat a chovatelské srdce zaplněny příjemnou atmosférou.
Každý chovatel přivezl nějakého holoubka, ať už k ohodnocení nebo na prodej. Všichni se sjeli ukázat výsledky svého chovu, užít si víkend a příjemně se pobavit, což se každoročně daří.
Nejvíce bylo vystaveno pražských krátkozobých rejdičů a to 48, dále 31 orientálních racků blondinet a satinet, 22 turbitů, 8 staroněmeckých racků, 4 africké racky, 4 italské racky a 2 holubi long faced.
Hodnocení holubů se zhostili dva posuzovatelé př. Evžen Gaš a př. Milan Lenárth.
Šampionem výstavy mezi rejdiči se stal pražský krátkozobý rejdič hnědý (oceněn 95 b.) přítele Františka Klubnika, nejlepším výletkem byl vybrán pražský krátkozobý rejdič žlutý (95 b.) přítele Otto Belly. Vítěznou kolekcí se stala skupina pražských krátkozobých rejdičů černých s 285 body chovatele Petra Absolona a pražský krátkozobý rejdič černý sedlatý (94 b.) přítele Libora Opavského byl oceněn čestnou cenou.
Mezi racky obdržela Šampiona výstavy žlutá blondineta (96 b.) přítele Vladimíra Kunštára. Vítěznou kolekci se stali afričtí racci bílé barvy s 286 body přítele Milana Lenártha. Nejlepšího výletka racka vystavil přítel Karel Vočka, a to blondinetu černou (94 b.). Memoriál Dr. Kádka vyhrála skupina červených turbitů s 286 body přítele Radovana Rohovského. Čestné ceny byly uděleny na italského racka přítele Jozefa Kopčana, satineta přítele Bohouše Slámy a turbit Zdeňka Majera.
Po veselých dvou dnech následovala neděle, den balení, úklidu a loučení. Všichni jsme se šťastní rozjeli do svých domovů.
Následující setkání, na které se všichni těšíme, by se mělo konat v průběhu ledna roku 2021 opět na tradičním místě v hotelu Bečva v Rožnově pod Radhoštěm.

Galerie

Vloženo: 18. února 2020 Radovan Rohovský Zobrazeno: 1315x
TOPlist