E-Shop | Zvířata | Burza | Fórum | Aukce

Den pracovních koní a akce v září 2018

Den pracovních koní a podzimní akce v Hornofalckém skanzenu - Bavorsko

Neděli 9.9. 2018 by si měli zaznamenat všichni milovníci koní. Na programu je Den pracovních koní, který se ve skanzenu koná již 26 let. Tento tématický den zahájí bohoslužba pod širým nebem s žehnáním koní. Akce se tradičně zúčastní spousta nejrůznějších plemen. Po celé odpoledne budou probíhat přehlídky koní a jejich práce ve spřežení . Hosté budou mít příležitost se projet v kočáře po areálu muzea a děti se mohou těšit na projížďky na ponících / obojí za poplatek.

V neděli 23.9.2018 se proběhne výmlat obilí. Jako v dobách našich předků předvedou pracovníci muzea tuto fyzicky namáhavou práci na mlatu.

Následující neděli 30.9. 2018 se pak budou ve skanzenu sklízet brambory, za pomoci našich muzejních koní a spousty pracovitých rukou. V jednom ze statků pak bude možné získat původní recepty na pokrmy z brambor. Připravené budou rovněž ochutnávky.

Muzejní pekař navíc připravil se svým týmem na tuto neděli pekařskou slavnost. Kromě vynikajícího kváskového chleba budou tentokrát v nabídce také sladké kynuté pletence, koláče s tvarohem a krupičkou anebo chlebové koláče s cibulí.

Od 13,30 h. bude příležitost nahlédnout do muzejního depozitáře, kde je uloženo více než 35.000 jednotlivých předmětů. Tyto komentované prohlídky v němčině se konají pouze vyjímečně .

Posedět a občerstvit se návštěvníci mohou v muzejním hostinci, který nabízí kávu, koláče, místní speciality a nejrůznější druhy piv z regionálních pivovarů.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Nabburg leží mezi dálnicemi A93 směrem na Mnichov a A6 směrem na Norimberk. Po sjezdu je cesta do obce Neusath vyznačena hnědými tabulkami „Freilandmuseum“.

Informace v češtině: petrazeitler@sad-online.de

Galerie

Vloženo: 24. srpna 2018 Petra Zeitler Zobrazeno: 937x
TOPlist