E-Shop | Zvířata | Burza | Fórum | Aukce

Den pracovních koní a podzimní akce 2017

Vážené dámy a pánové,
vážení přátelé,
dovoluji si Vám pozvat tématické akce, které připravil Hornofalcký skanzen na podzim 2017. Pokud si naplánujete výlet do Bavorska na některou z nedělí, očekává Vás
zajímavý program:

10.9. je to Den pracovních koní
17.9. Sklizeň brambor a Pekařská slavnost
24.9. Výmlat obilí
1. 10. Den starých plemen domácích zvířat – letos s přehlídkou skotu !

Téma letošní sezóny má název: Od nouze k nadbytku – zemědělství dříve a dnes a všechny akce se tímto motem budou zabývat. Skanzen chce návštěvníkům ukázat, jak se dříve na venkově žilo, bydlelo a hospodařilo. Na 30 hektarech plochy očekává návštěvníky původní lidová architektura, domácí zvířata a zemědělské práce, které souvisejí s koloběhem roku.
V příloze je krátký text a pár obrázků z minulých ročníků pro Vaší představu...
Se srdečným pozdravem
Petra Zeitler
Oberppfälzer Freilandmuseum
Neusath-Perschen
D 92507 Nabburg
Den pracovních koní a podzimní tématické akce v Hornofalckém skanzenu - Bavorsko
Neděli 10.9. 2017 by si měli zaznamenat všichni milovníci koní. Na programu je Den pracovních koní, který se ve skanzenu koná již po 25. Tento tématický den zahájí polní bohoslužba s žehnáním koní. Akce se tradičně zúčastní spousta nejrůznějších plemen. Po celé odpoledne budou probíhat přehlídky koní a jejich práce ve spřežení . Hosté budou mít příležitost se projet v kočáře po areálu muzea a děti se mohou těšit na projížďky na ponících / obojí za poplatek.
Následující neděli 17.9. 2017 se pak budou ve skanzenu sklízet brambory, za pomoci našich muzejních koní a spousty pracovitých rukou. V jednom ze statků pak bude možné získat původní recepty na pokrmy z brambor. Připravené budou rovněž infostánky a nejrůznější ochutnávky.
Muzejní pekař navíc připravil se svým týmem na tuto neděli slavnost chleba. Kromě vynikajícího kváskového chleba budou tentokrát v nabídce také sladké kynuté pletence, koláče s tvarohem a krupičkou anebo chlebové koláče s cibulí.
V neděli 24.9.2017 se bude mlátit obilí. Jako v dobách našich předků předvedou pracovníci muzea tuto fyzicky namáhavou práci na mlatu.
Na neděli 1. října 2017 se chystá den starých plemen domácích zvířat. K letošnímu tématu:
„Od nouze k nadbytku – zemědělství dříve a dnes“ připravili partneři akce přehlídku nejrůznějších plemen masného skotu. Na muzejních pastvinách budou k vidění hovězí plemena jako angus, charolais, herefold nebo welsh. Nebudou chybět ani další domácí zvířata, která ve skanzenu chováme tak, jak to bylo běžné v minulých staletích.
Posedět a občerstvit se návštěvníci mohou v muzejním hostinci, který nabízí kávu, koláče, místní speciality a různé druhy piv z regionálních pivovarů.
Těšíme se na Vaši návštěvu!
Nabburg leží mezi dálnicemi A93 směrem na Mnichov a A6 směrem na Norimberk. Po sjezdu je cesta vyznačena tabulkami „Freilandmuseum“.
Informace v češtině: petrazeitler@sad-online.de

Galerie

Vloženo: 5. září 2017 Petra Zeitler Zobrazeno: 996x
TOPlist