E-Shop | Zvířata | Burza | Fórum | Aukce

Stříhání ovcí.

Pozvánka na stříhání ovcí v Hornofalckém skanzenu Neusath, Nabburg~Bavorsko

Muzejní ovce

Datum konání: 10.06.2012 od 13-17 hodin

Na nědeli 10. června 2012 je v Hornofalckém skanzenu Neusath připravený tématický den – tentokrát zameřený na ovce a jejich vlnu.

Naše muzejní vesnice oživují stará plemena domácích zvířat. Ovce, které patří k nejstarším domácím zvířatům v Evropě poskytují kromě masa, mléka a tuku také vlnu.

K tradičnímu mechanickému stříhání ovcí je zapotřebí zručnost a čas. Trvá zhruba půl až jednu hodinu, než je ovce zbavena "zimního šatu". Elektricky to jde samozřejmě rychleji. V muzeu Vám budou předvedeny obě techniky. Na otázku, jak se ovčí vlna připravuje pro další zpracování, dostanou zájemci v muzeu odpověď.
Vlna se bude prát, mykat, barvit, příst, soukat, plést a filcovat. Zvlášť filcování vlny je pro děti velkým lákadlem. Tuto starou techniku si mohou pod odborným vedením vyzkoušet a vyrobit si malý vlněný suvenýr.

Paní Köstller vede již několik let v muzeu kurzy filcování, které se těší velké oblibě. V neděli budete mít možnost se dozvědět víc o této zajímavé ruční práci, při které vznikají krásné unikáty. Na programu je také módní přehlídka filcovaných modelů a doplňků. Tato akce bude doprovázena typickou lidovou hudbou.

Navíc bude tuto neděli v pohybu také tzv. „Mechanický kopeček” – 7 metrů dlouhá panoramatická krajina, kterou po vzoru českých betlémů vyrobil Gustav Meinl, rodák z Kraslic u Sokolova.

Celou muzejní sezónu 2012 doprovázejí 2 výstavy *Nádhera, přepych, chlouba – luxus na vsi* a foto-výstava zaměřená na téma roku – *K radosti a užitku – hornofalcké zahrady*.

O občerstvení se postará muzejní hostinec s hornofalckými specialitami a chutným bavorským pivem.

Těšíme se na Vaší návštěvu !

Veškeré informace najdete na : www.freilandmuseum.org
Nabburg leží na dálnici A93 směrem na Mnichov
Kontakt v češtině : Petra Zeitler petrazeitler@sad-online.de

Vloženo: 31. května 2012 Petra Zeitler Zobrazeno: 1500x
TOPlist