E-Shop | Zvířata | Burza | Fórum | Aukce

Den starých plemen domácích zvířat.

Den starých plemen domácích zvířat v Hornofalckém muzeu Neusath-Perschen


neděli 2. října se bude v Hornofalckém muzeu Neusath-Perschen konat výstava zaměřená na původní plemena domácích zvířat. Návštěvníci tímpádem kromě vlastních muzejních zvířat uvidí v areálu Naabtalské vesnice spoustu zajímavostí.

Společnost pro zachování starých plemen domácích zvířat se v neděli představí a přiveze svá vzácná a cenná zvířata. Mimořádný prostor bude v tento den věnován různým plemenům ovcí, ale také kozy, králíci a drůbež patří k vystavovaným zvířatům.

K zvlášť vzácným rasám patří také prasata plemene Schwäbisch-Hällisches, která již léta
patří k muzejním obyvatelům. Kromě pracovních jihoněmeckých chladnokrevníků budou k vidění také huculové a koníci, kteří pocházejí ze stepí východní Evropy. Osel je také součástí výstavy a má připomenout, že dříve mnoho nákladů transportovala právě tato trpělivá zvířata.

Den starých domácích plemen je mimořádně hezký právě pro děti. Dozví se přitom mnoho o způsobu chování drobného zvířectva a budou mít příležitost hladit králíčky a morčata. Zvláštní atrakcí je v tomto roce tzv. králičí ruleta, při které je možné vyhrát ceny. Tak jako každou první neděli v měsíci si děti mohou navíc vyzkoušet také staré dětské hry. Bude se například střílet lukem a šípy, házet kaštany nebo skákat přes švihadlo.

Jeden polský chladnokrevník a dva chladnokrevníci budou tahat kočáry ve kterých se děti mohou projet. Také jízdy na ponících jsou oblíbenou zábavou a jedna jízda stojí 1,50€. Mimoto se smí děti zúčastnit také soutěže v pouštění balónků.

Ve statku Schallerhof bude v neděli péct pekař Paulus opět svůj vynikající selský chléb.

O občerstvení se postará muzejní hostinec s dobrým bavorským pivem a místními specialitami.

Veškeré potřebné informace najdete na www.freilandmuseum.orgnašich stránkách.

Galerie

Vloženo: 27. září 2011 Petra Zeitler Zobrazeno: 1934x
TOPlist