E-Shop | Zvířata | Burza | Fórum | Aukce

Den starých plemen.

Dobrý den z Bavorska,
zdravíme Vás srdečně z Hornofalckého muzea a posíláme pozvánku na hezký tematický den, který se koná první říjnovou neděli: 3. října - *Den starých plemen domácích zvířat v Hornofalckém muzeu*.

Naše muzeum je zaměřené na vesnický život posledních 300 let. Dříve žila domácí zvířata většinou s lidmi pod jednou střechou a měla velký význam pro hospodářství a především pro výrobu potravin.

V muzeu se volně pohybují všechna domácí zvířata, která oživují naše statky a domky. Muzeum podporuje zachování starých plemen - a proto se každoročně koná tento tematický den.

Prezentovat se budou koně, hovězí dobytek, ovce, prasata, kozy, osel, lamy alpaka, králíci, kachny, husy, krůty, slepice a holubi. Přehlídka je zajímavá nejen pro děti, ale také pro chovatele, kteří zde najdou opravdu vzácné nebo málo rozšířené rasy. ( v příloze je několik obrázků pro Vaší představu).

Pro děti jsou opět připravené různé rukodělné akce: budou mít možnost vyrábět z králičích kožešin, vyzkoušet si filcování ovčí vlny a navíc na ně budou čekat koňské kočáry na projížďky a poníci.

Pro dospělé bude připravena ochutnávka speciálního piva Zoigl, lahůdky z masa i sýrů, káva a koláče a také stánek s medem a včelími produkty.
Pro každého se něco najde - srdečně Vás zveme na návštěvu do Nabburgu a do Hornofalckého muzea !

Nabburg leží přímo na dálnici A93 směrem na Mnichov. Pokud budete mít jakékoliv otázky - kontaktujte mne na uvedené mailové adrese.
Veškeré informace najdete na nových internetových stránkách:
www.freilandmuseum.org

S přátelskými pozdravy

Petra Zeitler
Petrazeitler@sad-online.de
i.A.
Oberpfälzer Freilandmuseum
Neusath-Perschen

Galerie

Vloženo: 27. září 2010 Petra Zeitler Zobrazeno: 1722x
TOPlist