E-Shop | Zvířata | Burza | Fórum | Aukce

Dopis chovatelům barevnohlávků a zájemcům o chov.

Otevřený dopis chovatelům barevnohlávků, zájemcům o chov a příznivcům plemene.

Vážený příteli,

Dovoluji si Vás oslovit jménem Klubu chovatelů slezských plemen. V současné době je pro nás jednou z hlavních priorit klubu zaměřit se více na chov Slezského barevnohlávka ve všech barevných rázech zejména pak v modré barvě, která si v současné vyžaduje obzvláštního chovatelského úsilí. Proto jsme se rozhodli oslovit bývalé i současné chovatele Slezského barevnohlávka a požádat je o spolupráci při šlechtění tohoto našeho svébytného a životaschopného národního plemene. To je také jeden z důvodů, proč jsme si dovolili touto cestou oslovit i vás. Jední m z prvních kroků na podporu propagace plemene bylo to, že jsem založil www stránky Slezský barevnohlávek, na kterých chceme poskytnout prostor všem chovatelům barevnohlávka bez rozdílu jestli jsou členové, nebo nečlenové klubu.

Jednou z dalších akcí na kterou si vás touto cestou pozvat je výstava v Klimkovicích u Ostravy ve dnech 10 a 11. Září 2010 na které budete mít možnost shlédnout cca tři desítky přihlášených barevnohlávků ve všech barevných rázech. V pátek 10. září 2010 se při příležitosti Klimkovické výstavy uskuteční beseda s předsedou ÚOK Pavlem Wiederem o národních plemenech holubů, jejich vzácných barevných a kresebných rázech, ale i o holubech a českém holubářství všeobecně.

Na základě usnesení poslední členské schůze klubu bylo rozhodnuto, že letošní speciální výstava Klubu chovatelů slezských plemen se uskuteční v termínu konání celostátní výstavy drobného zvířectva v Lysé nad Labem a to v listopadu letošního roku. Speciální klubová výstava bude otevřena pro všechny přihlášené a to jak členy, tak i nečleny klubu. Nečlenové klubu přitom mají šanci bojovat o nejvyšší ocenění a poháry stejně jako členové klubu.Při příležitosti klubové výstavy se v neděli v dopoledních hodinách uskuteční i klubová schůze, na kterou si touto cestou dovolujeme všechny zájemce a příznivce slezských plemen holubů pozvat.

Tolik něco málo informací z toho, co nás čeká v oblasti výstavnictví. Aby naše činnost na šlechtitelském poli byla cílevědomá a systematická, bylo by dobré naši vzájemnou činnost koordinovat a usměrňovat ku prospěchu nás všech, chovatelů barevnohlávků. Proti si vás i touto formou dovolujeme oslovit, zda byste měl zájem stát se aktivním členem našeho chovatelského klubu. Všichni, kteří chtějí pro námi chovaná plemena holubů vykonat cokoliv pozitivního jsou v našich řadách srdečně vítáni.

Proto mne můžete kdykoliv kontaktovat na e mailové adrese stein@staz-opava.cz , nebo na mém telefonním čísle 608 712 436, či na adrese mého bydliště : Ing. Gerhard Stein, Mlýnská 21 , 74601 Opava

Srdečně zdravím a těším se na případnou spolupráci s Vámi.

Ing. Gerhard Stein

Galerie

Vloženo: 8. září 2010 Gerhard Stein Zobrazeno: 2558x
TOPlist