E-Shop | Zvířata | Burza | Fórum | Aukce

Výstava drobného zvířectva v Klimkovicích.

ZO ČSCH Klimkovice

Pro nás klímkovické chovatele se blíží náš slavný den D. Tím bývá den konání naši pravidelné chovatelské výstavy.
V letošním roce bude naše místní výstava zároveň okresní výstavou okrasných a užitkových holubů. Posuzování výstavy proběhne 10.září dopoledne a výstava bude od pátečního odpoledne a celou sobotu 11.září otevřena pro veřejnost.Naše výstava bývá docela slušně navštěvována diváky ze širokého okolí. Není to jen tak samo sebou. Vždy se snažíme přijít s něčím novým co by přilákalo nové zájemce o chovatelství a na druhé straně aby se ti naši skalní chovatelé-účastníci výstav pravidelně a rádi vraceli. V loňském roce se např. při příležitosti naší výstavy uskutečnilo výjezdní zasedání Klubu chovatelů anglického tipplera spojené s členskou schůzí klubu. Spolu se členy jsme na výstavě přímo u klecí probrali specifika jednotlivých zejména letových plemen holubů. Na základě podnětu okresního výboru ČSCH zastoupeného přítelem Ručkou jsme přislíbili, že součástí naši letošní výstavy bude diskuse s Pavlem Wiederem předsedou ústřední odborné komise a Jiřím Holáněm, rovněž členem ústřední odborné komise. Téma diskuse, která je naplánována na 10. Září se zahájením v 17 hod bude tématika národních plemen holubů se zaměřením na jejich vzácné barevné a kresebné rázy. V rámci přednášky se uskuteční i praktická ukázka posuzování spojená s odborným výkladem. I když v září už výstavy po celé republice běží na plný plyn, chceme zajistit i účast dalších posuzovatelů se kterými se běžně účastník výstavy nemá možnost setkat. Pochopitelně budeme coby pořadatelé velice potěšeni co největší účastí chovatelů holubů či příznivců chovu holubů. Aby naše společné chovatelské dění bylo co nejoptimálnější, připravuje kolektiv pod vedením přítele Štverky bohaté občerstvení včetně oblíbené domácí zabíjačky.
Pro letošní rok bude vyhodnocena soutěž organizací okresu Ostrava v kategorii holubů. Každou členskou organizaci našeho okresu budou reprezentovat dvě čtyřčlenné kolekce stejného barevného a kresebného rázu daného plemene
Okresní soutěž bude vyhodnocena samostatně. Pro všechny holuby, kteří se zůčastní naší výstavy jsou ale vypsány ještě následující soutěže:
1. V kategorii holubů vypisujeme soutěž čtyřčlenných kolekcí. Každá kolekce se bude skládat nejméně z jedné holubice označené poznávacím kroužkem a dalších třech holubů dle vlastního výběru. V rámci kolekce budou označeny poznávacím kroužkem všechny holubice, pakliže jich bude více než jedna, která je podmínkou pro zařazení kolekce do soutěže.
2. Rozhodčí ve spolupráci s pověřeným zástupcem ZO vyberou podle vlastního uvážení nejlepší kolekci výstavy. Tato bude vybrána z vítězných kolekcí jednotlivých kategorií.
3. Soutěže kolekcí se vypisují pro následující kategorie
a/ nejlepší kolekce českého plemene
b/nejlepší kolekce českých rejdičů
c/nejlepší kolekce rejdičů
d/ nejlepší kolekce racků
e/nejlepší kolekce bradavičnatých
f/nejlepší kolekce voláčů
d/nejlepší kolekce ostatních výše neuvedených plemen
e/nejlepší kolekce slezského plemene
Vítězné kolekce budou oceněny poháry. Nejlepší kolekce výstavy obdrží hlavní cenu pro vítěze výstavy.
4. Dalším holubům vystaveným v kategorii jednotlivců budou uděleny čestné ceny. Do soutěže jednotlivců budou zahrnuti i holubi vystaveni v kolekcích. Předpokládá se, že čestná cena bude udělena na cca každého patnáctého holuba.
5. Čestné ceny a poháry pro vítěze soutěže holubů věnuje generální sponzor výstavy Staz s.r.o.

Za ZO ČSCH Klimkovice
Za Staz s.r.o. Opava

Galerie

Vloženo: 3. září 2010 Stein Gerhard Zobrazeno: 1886x
TOPlist