E-Shop | Zvířata | Burza | Fórum | Aukce

Pozvánka na dostihový a jezdecký den na Albertovci

V sobotu 25. července 2009 se na závodišti hřebčína Albertovec u Opavy koná již 25. Dostihový a jezdecký den. Brány Albertovce se svým návštěvníkům otevřou již v 10,00 hodin, kdy bude na travnatém prostranství před starým hotelem zahájen Den otevřených dveří v hřebčíně, a to přehlídkou plemenných koní.

Znalci dostihových koní a historie nejznámějšího dostihu u nás, Velké pardubické, jistě ví, že statisticky nejúspěšnější kůň tohoto dostihu, Mor, pocházel právě ze stáje hřebčína Albertovec. Na počest a památku tohoto vynikajícího koně, bude v 11,00 hodin před restaurací Eduard Maria, za účasti médií, odhalena jeho bronzová plastika (autorem je polský umělec Jerzy Bokrzycki). Plastiku odhalí pan Karel Benš, člověk, který v sedle Mora dosáhl vynikajících úspěchů.

V průběhu dostihového dne bude otevřena také Galerie Albertovec, jejíž netradiční prostory a okolí nabídnou výstavy sochaře Kurta Gebauera a architekta Ivana Kroupy. Vernisáž výstav proběhne v předvečer dostihového a jezdeckého dne, 24. července 2009 v 17,00 hod.

25. Dostihový a jezdecký den na Albertovci bude slavnostně zahájen ve 13,00 hodin v prostoru dostihové dráhy. Budou odstartovány 3 rovinové a 5 překážkových dostihů a návštěvníci budou mít možnost si vsadit na svého favorita. Specialitou hlavního dostihu, albertovské Cross Country, je již tradičně náročná překážka, která nemá v naší republice konkurenci - „Borcův skok“. Jedná se o přeskok dřevěné klády položené na hranu strmého pískového svahu, dlouhého cca 60 m.

Mezi jednotlivými dostihy je pro diváky připraven bohatý doprovodný program: ukázky koňské drezúry a westernového ježdění, dostihy poníků, soutěže spřežení, vyhlášení výsledků soutěže FotoGregor, country tance či ukázky voltižních sestav a další. V závěru dostihového dne proběhne velké slosování programů o dvoudenní relaxační pobyt pro dvě osoby v polském wellness centru Palac Wojanow a další zajímavé ceny.

Během akce budou k dispozici stánky s občerstvením a upomínkovými předměty.

Organizátoři nezapomněli ani na děti! Mimo zábavní atrakce a projížďky na ponících, bude pro děti od 12,00 hodin otevřen „Dětský stan Globinek“, kde bude pod dohledem zkušených "kovbojek" zajištěno zdarma hlídání a program, díky kterému si děti užijí s kamarády svůj vlastní dětský dostihový den. Tento dětský koutek bude přístupný také maminkám k přebalení, či nakrmení svých kojenců.

Vstupné 80,- Kč/děti do 15 let zdarma.

Více informací na www.hrebcinalbertovec.cz
Foto: Dalibor Gregor www.foto-gregor.com

Galerie

Vloženo: 19. července 2009 Zuzana Rohovská Zobrazeno: 1842x
TOPlist