E-Shop | Zvířata | Burza | Fórum | Aukce

Standardní typ kohouta Maransky

Standardní typ kohouta Maransky, měděně černé zbarvení.

Toto plemeno pochází z Francie. Bylo vyšlechtěno počátkem 20. století jako nosné. Maranska je statné plemeno, jak kohouti, ale také slepice. Stejně jako některá jiná plemena mají Maransky na vnějších stranách běháků opeření. Oči jsou oranžovočervené, hřeben jednoduchý, ušnice červené. Běháky mají světlou barvu, jsou středně dlouhé. Trup je zakončen poměrně vysoko nasazeným ocasem vějířovitého tvaru.

V ČR je zatím chováno jen velké plemeno, měděně černé zbarvení. V zahraničí existuje další řada, např. stříbročerné zbarvení, krahujcovité, černé, bílé, kolumbijské, zlaté krahujcovité.

V současné době se chovatelé tohoto plemena v ČR pokouší založit KLUB CHOVATELŮ MARANSEK.

Cílem klubu je dosáhnout odchovu co nejkvalitnějších jedinců od daného plemena v nepříbuzenském stavu. Proto si řada z nich dovezla chovné kusy ze zahraničí, hlavně z Německa.

Maransky jsou velice žádaným plemenem ať už pro své velice dobré vlastnosti, co se týká snášky, otužilosti jedinců, jejich přítulnosti k chovateli, nekonfliktnímu chování v hejnu, ale hlavně pro své "čokoládové" zbarvení vajec.

Snůška začíná celkem pozdě. Dle zkušených chovatelů je to cca v 6-8 měsíci stáří. V začátku Maransky snáší menší vejce. Po krátké době se však roznesou a vejce jsou skutečně veliká.

Vloženo: 19. ledna 2016 admin Zobrazeno: 4313x
TOPlist