E-Shop | Zvířata | Burza | Fórum | Aukce

Podávání gritu

V minulosti jsme používali na grit krmítko. Holubi si vždy vybrali jen čerstvě nasypaný a pak zbylý časem zaprášený a navlhlý grit zůstával v krmítku. Spotřeba byla menší, ale hlavně holubi si nevzali svou potřebnou dávku. Dnes sypeme menší množství gritu na určené místo na podlaze. Vždy po 2 až 3 dnech se místo vyčistí a dává se čerstvý. Holubi ho rádi berou dle své potřeby a tím je zajištěný správný přísun pro zdravý rozvoj zvířete.

Již před dvaceti lety psal Pol Bostyn (Belgický mistr), nepodceňujte význam čerstvého gritu. My můžeme jeho slova jen potvrdit. Nově vyrábíme také grit červený. V určitém období holubi berou více některý z druhů gritu. My však doporučujeme více druhy míchat. Minerál grit a holubí kámen by měl být stálou součástí holubníku. Zvláště minerál grit doporučujeme podávat v menších dávkách a stále čerstvý. Zejména u voliérovaných holubů pokládáme přítomnost těchto minerálů za nutnost!

Řada chovatelů před nasazením na závody odstraňuje minerál grit z holubníku, aby holubi po pozření neměli žízeň. My toto neprovádíme. Pokud holubi mají celoročně přísun čerstvých doplňkových krmiv, jsou na ně přivyklí, nevezmou si větší množství, než potřebují a závod to negativně neovlivní, spíše naopak.

Galerie

Vloženo: 31. ledna 2020 Vítězslav Mácha Zobrazeno: 3528x
TOPlist