E-Shop | Zvířata | Burza | Fórum | Aukce

Chovná sezóna 2008 v Olympii Mácha

Kromě našich základních holubů, které na krátké a střední tratě představují holubi Janssenského původů linie páru číslo 1, De Klak a Van Loon, jsme chovné voliéry doplnili o řadu skvělých holubů, kteří jsou známí svými schopnostmi vítězit na závodech do 600 km. Jsou to zejména linie G. Prangeho, Koopman a Leytens. V předcích těchto holubů najdeme opět originály od bratří Janssenů nebo Van Loon. U G. Prangeho také významnou roli sehráli holubi Delbar. Zkouškou bude zařazení dvou kusů linie Van Dyck.

Po získání titulu mistra krátkých a středních tratí Severní Moravy a titulu mistra Moravy na krátkých a středních tratích roku 2007, si stále uvědomujeme, že je neustále třeba hledat nové talenty pro doplnění našeho základního družstva středotraťařů. Většina těchto nových holubů bude zakřížena do našeho původního chovu, ale bylo utvořeno i několik párů, které budeme testovat v tzv. původní podobě.

Tým chovných holubů pro dlouhé tratě byl v minulých letech značně doplněn a omlazen. V současné době je kádr pro klasické dlouhé tratě vcelku ustálený. Tato část našeho chovu byla letos doplněna jen o výborného závodníka linie Stiechelbout.

Uvědomujeme si však problém, když dlouhá trať je netypicky rychlá. Zde praví dlouhotraťaři nestačí na špici závodního pole. Z těchto důvodů jsme sestavili několik párů, kde jeden z partnerů je z línie rychlých holubů. Už v minulosti se nám osvědčili holubi na dlouhých tratích, kteří měli v původu 25% rychlých holubů. Pravdou však je, že se tito holubi při zvláště těžkých závodech (Oostende 06) nevrátí domů.

Jako každoročně, tak i letos se 12.4.2008 uskuteční v Krmelíně v sále restaurace na Benátkách výprodej 1. líhně z chovných voliér a z předních závodníků. U této příležitosti si můžete prohlédnout také naše chovné zařízení a nakoupit potřebné věci pro nadcházející chovnou a závodní sezónu. Kromě našich tradičních výrobků zde můžete získat produkty známých firem a širokou paletu krmných směsí Fa Czempion.

Závěrem bych Vám rád popřál jménem celého teamu Olympia do nadcházející chovné a závodní sezóny mnoho úspěchu a hodně krásných chvil prožitých mezi našimi opeřenými miláčky.

Galerie

Vloženo: 8. dubna 2008 Vítězslav Mácha Zobrazeno: 2515x
TOPlist