E-Shop | Zvířata | Burza | Fórum | Aukce

Kalifornský holub

Ve fóru se objevil dotaz na kalifornského holuba, pokud máte někdo více informací, odkazů na web, či fotografie, či přímo chováte toto plemeno, budeme rádi za další informace.

Z fóra Holubi - Chov:

Je opravdu těžké najít bližší informace týkající se Kaliforňáka. Mohu poskytnout pouze krátkou zmínku o tomto holubovi, kterou jsem našel v brožuře pana Jiřího Havlína "Chov holubov pre úžitok a zisk " z roku 1997:

"Kalifornský holub se objevil v USA v osmdesátých letech. Nabízí jej hlavne firma D & G Squab Farm z Hughsonu v Kalifornii, která inzeruje jeho vyšlechtění vědeckými metodami. V dostupné literatuře, jsem dosud nikde nenašel jeho popis. Jmenovaná firma, mi na dotaz oznámila, že mezi holuby je něco jako širokoprsá krůta mezi krůtami.

Tito holubi k nám byli dovezeni z Itálie, většinou v bílé barvě. Jsou mezi nimi však také holubi různobarevné, kteří se tvoří z bílých a opět dávají bílá holoubata. Pro nedostatek popisu plemene není možno jednoznačně říct, zda to není důsledek náhodného (evropského) křížení. Na barvě však nezáleží.

Dospělí kalifornští holubi vůbec nepůsobí mohutným dojmem, vedla jinách masných plemen holubů se zdají spíš slabší a štíhlejší. Hmotností odpovídají užitkovým kingům, ale mláďata mají těžší. Zabité a oškubané holoubata se od jiných plemen rozpoznají podle hrudě, která je tak masitá, že kýl hrudní kosti netvoří její vrchol, ale je ve zřetelně prohlubené brázdě. " Tolik citace a amatérský překlad ze sj do čj.

Vloženo: 13. března 2008 Radovan Rohovský Zobrazeno: 8206x
TOPlist