E-Shop | Zvířata | Burza | Fórum | Aukce

Americký výstavní

Jiné názvy: Show Racer

Vyšlechtěn z anglických a belgických poštovních holubů.

Velikost kroužku: 9

Pořadí důležitosti znaků při posuzování: Celkový dojem, tvar a držení těla, postoj. Hlava, zobák, oči. Barva a kresba opeření.

Hlava: hladká, silná, široká, temeno od špičky zobáku tvoří dobře zaoblenou linii přes záhlaví a přechází do krku, bez propadlin a zúžení, nejvyšší bod leží nad očima.

Oči: zářivě tmavočervené až oranžově červené, u bílých tmavé.

Obočnice: úzké, jemné v přední části poněkud širší, tmavé až světlé podle barvy opeření.

Zobák: středně dlouhý, silnější a tupý, obě poloviny zobáku jsou stejně silné, černý; u bílých světlý, u světlých barev rohový.

Ozobí: do tvaru V, hladké a dobře vyvinuté, s rýhou, nebo bez ní, u starších hrubší, ale bez narušení linie hlavy. Hrubší ozobí na dolním zobáku se u starších toleruje.

Krk: silně nasazený, jen málo směrem nahoru se zužuje, hrdlo dobře vykrojené.

Postava (trup): středně velká, silnější, téměř vztyčená, hruď široká, plná a dobře zakulacená a pozvednutě nesená, záda spadající, nepříliš dlouhá, mezi rameny široká a nazad se klínovitě zužující.

Křídla: silná, dobře kryjí záda, nesená na ocase, nedosahují konce ocasu.

Ocas: dobře složený, ne dlouhý, země se nedotýká.

Nohy: kratší střední, svalnaté, neopeřené. Barva drápků odpovídá barvě zobáku.

Opeření: je pevně přilehlé

Barva: Všechny barvy čisté, plaví musí mít pruhy a štíty křídel čisté, stejnoměrná kapratost co možná kontrastní. Indigoví mají modrou základní barvu a vybělený ocasní pruh a letky křídel, pruhy křídel a kaprování je černé s načervenalým, nebo nahědlým nádechem. Bělouši mají více či méně bílého v peří (grizzle), pruhy musí být v základní barvě. Strakové kreslení pokud možno 1:1. Kusy s jen několika málo bílými či barevnými pery nelze považovat za straky.

Rázy: černí, bílí, tmaví, tmaví kapratí, modří s černými pruhy, modří kapratí, dominantně červení a žlutí, andaluzští, indigoví pruhoví, kapratí, tmaví, stříbřití, stříbřití kapratí, červeně pruhoví, červeně plaví kapratí, žlutě pruhoví, žlutě plaví kapratí; modří, stříbřití, červeně plaví a žlutě plaví bělouši, strakové černí, modří pruhoví a kapratí, červeně plaví kapratí.

Hrubé vady: malé, úzké nebo dlouhé tělo, úzká, plochá hruď, ploché držení těla, vysoký postoj, plochá nebo kulatá hlava, plné hrdlo, slabší zobák, světlé oči, hrubé obočnice, hrubé ozobí, narušující profil hlavy, opeřené běháky, zkadeřené peří, velmi nepřesná barva a kresba.

Ostatní: Zdroj: Vzorník plemen holubů (Ráček, Chrastil, Lukovský)

Galerie

TOPlist