E-Shop | Zvířata | Burza | Fórum | Aukce

Chovatelé poštovních holubů.

Léta hledání a úspěchů
V životě chovatelů holubů už to tak je, že se musí hledat nové cesty k úspěchu na závodním poli. Výsledky v samotných závodech jsou ten nejlepší barometr, zda se chov ubírá tou správnou cestou.
Jak to vypadá v Olympia týmu?
Již dědové dnešních chovatelů Vítězslava a Mojmíra byli milovníci holubů. Otec Jan závodil s holuby už před druhou světovou vojnou. V době vojny fašisté zakázali holuby chovat, u otce však několik chovných párů přežilo schovaných na půdě za slámou. Proto mohl po skončeni vojny ihned nastoupit na startovní čáru a úspěšně závodit. V roce 1948 se narodil syn Vítězslav a jakmile začal chodit, otec ho hned zaučoval holubářskému řemeslu. Mnohem později v roce 1964 se narodil druhý syn Mojmír a on také obdobně jako jeho starší bratr Víťa našel brzy lásku k holubům. V té době už Víťa závodil na vlastní pěst. Léta ubíhala a Vítězslav byl povolán do národního družstva v zápase ř.ř. V roce 1972 získal olympijské vítězství a mnoho dalších evropských a světových úspěchu. Po skončení své sportovní kariéry v roce 1980 na OH v Moskvě se bratři rozhodli,že si nebudou s holuby navzájem konkurovat, své chovy spojili a nastoupili společnou cestu. Výkony jejich holubů šly rychle nahoru. Práci s holuby začali stavět na moderních poznatcích a hledali co nejlepší chovný materiál. Snad zázrak, ale hlavně jejich píle je dovedla k získání chovného páru č.1., který jim pomohl získat nejvyšší mety v chovatelském sportu.
Získali jsme třikrát titul mistra ČR a každoročně se nacházíme na předních místech. Na vypsaném mistrovství světa Versele Laga naše holuby ve třech ročnících obsadily druhé místo v kategoriích středních tratí. Českou republiku naše holuby reprezentují na světových olympiádách. V roce 1993 na Kanárských ostrovech a v roce 1995 v Holandském Utrechtu jsme obsadili 1.místo.
Potomci těchto holubů získali řadu úspěchů, jak v Čechách tak ve světovém měřítku. Původ těchto holubů je dnes obsažen v mnoha šampiónech. Tyto holuby se osvědčily u řady přátel, kteří s nimi také úspěšně závodili. Pokud by jste se např. podrobně podívali na rodokmeny kolekce České a Slovenské reprezentace pro Olympiádu PH v Jižní Africe, pak zjistíte, že 2/3 těchto holubů mají v původu právě krev tohoto základního páru.
Holubi byli prodáni do řady zemí, kde také úspěšně závodí. (Slovensko,Polsko,SRN,Holandsko,Belgie,Dánsko,Ukraina,Rakousko,USA,Taiwan,atd.)
V současné době se Olympia zabývá všemi typy závodů tzn. krátké a střední tratě do 500 km (línie páru č.1 osvěžená o rychlé holuby Janssen, Meulemans, Van Loona a Sontjes).
Dlouhé tratě 500 až 800 km (línie páru č.1 osvěžená holuby s Stiechelbout, Aarden, Van Roi).
Maratóny - závody přes noc nad 900km (stará naše krev osvěžená holuby Stiechelbout, Aarden a Van Roi).
Poněvadž náš chov má vysokou úroveň, doplňujeme ho každoročně nějakou posilou z těch nejlepších holubů v Evropě. Nová posila se připařuje na naše základní holuby a teprve vyjdou-li testy, jsou zařazeni do chovu.
Věřím, že tito holubi potvrdí svou kvalitu také u Vás a přinesou řadě chovatelů příjemné prožití volného času a radost z úspěchů. Více informací najdete na