E-Shop | Zvířata | Burza | Fórum | Aukce

Fórum » Holubi » Veterina a hygiena.

Chcete se přidat do diskuze? Zaregistrujte se, je to zdarma.

Autor

Zpráva

kamil

08:39:05
4. října 2007

bulky u zobáku
zdravím, dostal se ke mě dotaz na problém, který se vyskytl u několika holoubat. Mají takové podkožní bulky v oblasti koutku zobáku, jeden i na obou stranách. Jeden byl dokonce utrace, protože mu to nějakým způsobem poničilo oko. Byli léčeni Enrobiofloxem, což prý trochu pomohlo. Na neštěvice se mi to nepozdává, možná v nějakém velmi ranném stádiu. Poradíte někdo? Předem díky

kamil

08:55:58
5. října 2007

re bulky
tak pro zajímavost jsem uvedený problém konzultoval s doktorem Poláškem, kterému jsem zaslal i fotky, jeho odpověd je velmi zajímavá.
"Podle fotek můžeme na 90%vyloučit neštovice!!! Ale o jaké onemocnění se jedná, opravdu nejsme schopni takto přes email určit. Tyto "boule" pod očima nápadně připomínají "Syndrom soví hlavy" u drůbeže, který je způsoben Mykoplasmaty. Ale s určitostí to říci nemůžeme!!! Ani nevím, zda se toto onemocnění někdy vyskytlo u holubů ( i když literatura uvádí možnost výskytu). Možností je vyzkoušet léky s účinnou látkou Doxycyclin."

roho

21:17:43
5. října 2007

Peří na krku.
Mezi bradavičnatými holuby se často objevuje nedopeření zadní části krku. V mém chovu se to taky objevilo a spreje k vnějšímu ošetření Arpalit nebo Bio-kill nezabírají. Máte nějakou radu, případně zkušenost? Dík.

roho

23:16:37
31. srpna 2008

Holoubata
Dobrý den, našel jsem dvě holoubata, ručně je dokrmují. Jednomu holouběti napuchlo
chodidlo, kulhá a má krvavý drápy. Prosim poraďte, co mám udělat?

TOPlist