E-Shop | Zvířata | Burza | Fórum | Aukce

Fórum » Holubi » Chov

Chcete se přidat do diskuze? Zaregistrujte se, je to zdarma.

Autor

Zpráva

oryx

15:36:18
11. února 2008

Hnízdní misky
Dobrý den. Chci si pořídit hnízdní misky pro svoje holuby a rozhoduji se mezi plastovými a keramickými. Dále nevím, jaká velikost a jaký tvar nejlépe vyhovuje plemenu český stavák. Nemohl by mi někdo poradit, jaký typ se mu v chovu nejlépe osvědčíl a proč?

kamil

21:08:13
12. února 2008

re-misky
ahoj,
hnízní misky které jsou běžně v prodeji by svou velikostí stavákům naprosto vyhovovaly. Je jedno jestli plastové, nebo keramické, ale důležitá je do obou typů vložka - buďto se prodávají jutové, nebo z kokosové slámy, nebo si je můžeš udělat sám ze starého koberce. Jsou důležité, aby se nerozbíjely vajíčka. Na trhu jsou i misky z papíru - podobný jako jsou z něho proložky na vajíčka. Nebo si můžeš udělat dřevěné rámečky, cca 20x20 cm, vysoké cca 7 cm a do nich dát holbiny, nebo slámu.

roho

21:16:53
13. února 2008

Hnízdní misky
Dobrý den,
já mám nejlepší zkušenost s miskama z papíru. Hlavně z hlediska hygieny, po každém odchovu ji vyhodím a dám novou. Průměr asi 20 až 25 cm.

oryx

22:08:16
18. února 2008

Hnízdní misky
Děkuji Vám za vaše odpovědi. S pozdravem Matoušek.

chovatel-zdeněk

20:51:28
21. února 2008

hnízdní misky
Ahoj.
K dotazu na hnízdění holubů mám jedu radu.Pro nasednutí holubů dávám rámečky 20x20x7cm.Holubi dobře zasedají a nevyhazují vajíčka. Po nakroužkování holoubat ,které mají už větší nároky na krmení a tím i větší podíl trusu dávám misky. Hnízdo je čistější a navíc misku podložím novinama,které se snadno odstraňují.Noviny používám na dno celého krbce.Jako podestýlku dávám na drobno posekané seno se slámou do rámečku a do misky hobliny. *6*

bolek

22:08:55
4. března 2008

kaliforňák
Prosím o popis plemene. Na netu nemůžu najít standart plemene. Najdou se chovatelé tohoto velíce užitkového holuba ( v čistokrevné formě). Za každou informaci dík.

ufo

20:58:59
8. března 2008

hnízdní misky
jako kluk jsem je používal, ale teď maximálně nacpu do boxu trochu slámy, ale je to případ od případu, některej holub si udělá hnízdo, že brnká hlavou o strop, a druhý honí vejce po prkně, tak to je, F.

roho

17:27:21
12. března 2008

Kaliforňák
Je opravdu těžké najít bližší informace týkající se Kaliforňáka. Mohu poskytnout pouze krátkou zmínku o tomto holubovi, kterou jsem našel v brožuře pana Jiřího Havlína " Chov holubov pre úžitok a zisk " z roku 1997:

"Kalifornský holub se objevil v USA v osmdesátých letech. Nabízí jej hlavne firma D & G Squab Farm z Hughsonu v Kalifornii, která inzeruje jeho vyšlechtění vědeckými metodami. V dostupné literatuře, jsem dosud nikde nenašel jeho popis. Jmenovaná firma, mi na dotaz oznámila, že mezi holuby je něco jako širokoprsá krůta mezi krůtami.

Tito holubi k nám byli dovezeni z Itálie, většinou v bílé barvě. Jsou mezi nimi však také holubi různobarevné, kteří se tvoří z bílých a opět dávají bílá holoubata. Pro nedostatek popisu plemene není možno jednoznačně říct, zda to není důsledek náhodného (evropského) křížení.

Na barvě však nezáleží. Dospělí kalifornští holubi vůbec nepůsobí mohutným dojmem, vedla jinách masných plemen holubů se zdají spíš slabší a štíhlejší. Hmotností odpovídají užitkovým kingům, ale mláďata mají těžší. Zabité a oškubané holoubata se od jiných plemen rozpoznají podle hrudě, která je tak masitá, že kýl hrudní kosti netvoří její vrchol, ale je ve zřetelně prohlubené brázdě. "

Tolik citace a amatérský překlad ze sj do čj. *6*

bolek

19:07:47
14. března 2008

kaliforňák
Dík za příspěvek. *5*

roho

22:31:47
8. května 2008

Kalifornský holub
Chovatel kalifornských holubů je přítel Gabriš tel: 00421905365498 ze Slovenska.

raketka

14:03:17
25. června 2008

Pávík - jak chovat, ubytovat, krmit, ...
Dobrý den!
Jsem absolutní naprostá amatérka a dosud jsem znala a vnímala holuby jen na náměstích měst.
Proto se předem omlouvám za, možná hloupé, otázky :)

Abych nastínila celkovou situaci:
Nedávno jsem u kamarádky viděla 3 nádherné holoubky.
(Dostala od nějakého chovatele chovný pár + samičku. Nějak se jim přemnožili. Všichni tři jsou okroužkovaní).
Moc se mi zalíbili a kamoška slíbila, že jestli budou mít mladé, tak mi nějaké dá.
Okamžitě jsem na netu začala hledat, co je to za plemeno. Podle obrázků a textů jsem vypochopila, že jsou to pávíci.

1) kolik druhů Pávíků existuje? Našla jsem "Pávík", "Anglický pávík", "Bílý pávík" a "Indický pávík" ... ale mám dojem, že něco z toho jsou jen různé výrazy pro totéž plemeno.
Poznáte, prosím, jaký pávík toto je? http://www.raketka.com/fot/pavik.jpg

2) Jak by měl vypadát správný holubník pro několik málo holoubků na okrasu a pro radost? Pravděpodobně budeme muset postavit holubník na noze.
Máme nový dům se světlou fasádou a manžel se bojí, že by fasáda byla brzo znečištěná.
Neplánuji víc než 3-5 holoubků. Jaký holubník je vhodný, když ho nechceme mít přímo na domě?
Pokud je to opravdu holubník na noze, jak se staví? Kolik musí mít každý holoubek místa? Jsou uvnitř jednotlivé "bytečky", nebo jen bidýlka?
Většinou jsem viděla holubník hodně na sluníčku - neupečou se se tam holoubci? Není potřeba holubník nějak stínit proti přímemu slunci, když do něj praží celý den?

3) Čím je nejlepší takové holoubky krmit? Kolikrát denně?

4) Co dalšího bych měla vědět? Kde mohu získávat další informace?

Děkuji moc za pomoc :)
Romana*

roho

22:13:37
2. července 2008

Pavík
Dobrý den,
díval jsem se na foto a jedná se o pavíky bílé nebo-li anglické pavíky bílé. Pak jsou ještě indické pavíky, které se na první pohled liší punčoškama a chocholkou.

raketka

09:22:00
3. července 2008

Pávík
Roho, díky *6*

karel

18:07:36
13. ledna 2009


Dobrý den,jsem dá se říct v holubářství začátečník tak bych měl několik otázek jestli mi tady poradíte byl bych moc rád.Mám a to si myslím že není moc dobře hodně druhu holubů Kingy,pštrosy,rysy,paviky a snad benešáky,samozřejmně holuby se mezi sebou perou a páří.Nechal jsem si nedávno zhotovit holubník na kůlu a chci začít od nuly.Chtěl jsem se zeptat jaký holuby by byli pro mě jako začátečníka nejvhodnější,myslím tím že bych si ponechal jen jeden druh a jednu barvu ,že to tak asi bude nejlepší.Rozhodl jsem se nejspíše pro pštrosy myslím si že jsou nenároční a mají docela dost a velké holoubata.Existuje nějaká jiná cesta jak zbývající holuby udat kromě inzetrátu a kde naopak holubi sehnat.Jsem chovatel exotického ptactva a tam se to dá řešit většinou na burzách.S holuby jsou ale asi jen výstavy,nebo ne?Děkuji za odpověd.

bobÍk-41

15:46:06
2. února 2009

DOTAZ NA CHOV.
VÁŽENÍ PŘÁTELÉ,PROSIL BYCH O VAŠE ZKUŠENOSTI,JAKÝM ZPŮSOBEM POSTUPUJETE,PŘI PÁŘENÍ HOLUBŮ. JEDNÁ SE MI , KONKRÉTNĚ PŘI PŘIDĚLENÍ BUDNÍKU,ABY PÁR OBYDLIL POUZE
1 JEMU URČENÝ. DĚKUJI MIREK,

maya

21:30:33
18. února 2009

holubi - slezsko
Zdravím, děda slaví letos 70 narozeniny, je vášnivým chovatelem holubů, objíždí mnoho soutěží atd. Chová převážně holuby z oblasti Slezska. K jeho narozeninám bych mu chtěla právě nějakého "slezského" holuba koupit, ale vůbec se v tom nevyznám. Mohl by mi někdo poradit, po jakém druhu a vůbec kam se obrátit? Děkuju

danecek

10:22:55
4. dubna 2009

dotaz na chov
Furt mi chcípou holoubata nevíte proč?

karel.Š

21:30:16
6. dubna 2009

Můžete poradit ?
Hledám chovatele holubů KRASNODARSKÝ Tleskač červenoprsý. Budu vděčný za každý kontakt. Děkuji email:Ksimic@seznam.cz *6*

helenabalcarkova

18:57:38
22. července 2009

chov holubů americký Texan
Chovám již třetím rokem holuby Americký texan.Začátky nebyly lehké měl jsem pouze 2 páry po přelítnutí letadla mi jednoho ranila mrtvice. Zůstal mi poze jeden pár a jedna holubice. neumíte si představit jaký problém byl v chovné sezoně sehnat jekéhokoli holuba, ale sehnal jsem benešovského černéhood původního páru jsem si nechal 2 holoubata a z Ústí nad labem od chovatele texanů jsem si přivezl další pár takže jsem na podzim měl roku 2008 3 páry amerických texanů. Chov svých holubů jsem konzultoval s veterinárním lékařem MVDR Brožkem z dobříše řídil jsem se jeho radami v zimním období jsem převážně krmil ječmen, který holuby dobře vyčistí. Další obiloviny jako je pšenice z luštěnin hrách vikev a peluška okopanin kukuřice byly pouze doplňkové krmivo. V Únoru letošní sezony jsem na základě jeho rad použil ozdravující léčbu, kterou jsem začal odčervením podání vakcíny Columby použil jsem Metrazol Sulfacox t. Amikol a po skončení této léčby, která trvala 5 týdnů jsem holubům na 5 dnů nasadil Columby ferm, který se používá po aplikaci antibiotik a holuby sklidní a vyčistí. Během této terapie vitaminozní přípravky např. plastin + vita plastin. Mohu říci, že letošní sezona se mi skutečně podařila mám odchováno ke 30.6. 12 holoubat od 3. párů zdravotní stav holubů i holoubat je skutečně výborný. Ps : rád se o své skušenosti s vámi podělím a rád bych i získal od vás holubářů nové zkušenosti.

martinson

08:22:39
29. července 2009

Přeprava
Ahoj všichni, může mi prosím někdo poradit, jak a v čem nejlépe poslat holuby, aby strádali co nejméně? Nemám s tím žádné zkušenosti, moc děkuji za každé info, Martin

danecek

16:06:07
31. března 2010


Holubi mi nechteji pit y napajecky
nevite jak je k tomu primet.

zdena

07:13:18
2. dubna 2011

holubnik
dobry den mam zdeny holubnik chtel bych poradit z jakeho materialu udelat dudniky dekuji

zly-kluk

23:29:58
14. srpna 2011

Vypouštění holubů
Dobrý den, moc prosím o radu... mám párek Paviku, asi tak 3 měsíce jsem je měl zavřené v holubníku, aby jsi zvykli, včera jsem je vypouště do volného prostranstvý, holubice se ještě nevrátila holub je stále v holubníku, a nechce jej opustit. jaká je možnost, že se holubice vrátí ? děkuji za rady.

sporniak

20:36:21
3. února 2012

pytanko
witam poszukuję ras turbity,turbiteny,domino,wizór,mewki chiński białe z barwnymi tarczami czarne,niebieskie,i barwne z białymi tarczami,strasery czarne,niebieskie z łuską na tarczach jak rysie tylko duże,i mondainy czarne,czerwone,żółte,białe proszę o kontakt na amadej31@wp.pl lub 785483080 jak ktoś choduje to chętnie kupię pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedz bo ja na wystawy i giełdy nie jeżdżę bo choroba mi nie pozwala i ciężko mi te rasy znaleść *10* bardzo proszę o pomoc

poštovní holub

11:24:18
1. února 2013

poštovní holub rasy Janssen
Dobrý den chtěl bych se zeptat na rasu Janssen ( poštovní holub)
V čem vyniká?
Na kterých tratích nejlépe závodí ?
Kolik zhruba stojí stoprocentní janssen ?

poštovní holub

11:27:03
1. února 2013

Poštovní holub rasy Janssen
Dobrý den chtěl bych se zeptat na rasu Janssen ( poštovní holub)
V čem vyniká?
Na kterých tratích nejlépe závodí ?
Kolik zhruba stojí stoprocentní janssen ?

TOPlist